top of page

תיווך נדל"ן

השלבים בקניית נכס/דירה/בית

אילו שאלות עליכם לשאול את עצמכם לפני תהליך הרכישה של הנכס?

 

למה ישמש הנכס? מדי שנה רוכשים יזמים שטחים להשקעה, משקיעים רוכשים נכסים וזוגות רוכשים דירות על מנת לעבור להתגורר בהם. לפני שאתם מתחילים "לחפור" לעומק על מנת לדלות מידע בנוגע לנכסים השונים שמציעים לכם,

 

כמו למשל האם הבניין עבר או עתיד לעבור תהליך של תמ"א 38, אתם צריכים להגדיר לעצמכם את מטרת הרכישה, כך שתוכלו לדעת היטב, מהו נכס אידיאלי ומשתלם עבורכם. כך למשל, במידה ואתם רוכשים נכס לצורך השקעה, הרי שתהיו מעוניינים לדלות כמה שיותר פרטים בנוגע לתשואה שהייתה בשנים האחרונות באותו האזור ולדעת על תוכניות הבנייה שעשויות להתרחש בשנים הקרובות באזור. מנגד, במידה ואתם מעוניינים בדירה או וילה בשביל להתגורר בה, הרי שעליכם לבחון את האזור מבחינת המחייה. בין המרכיבים השונים שעליכם לבחון: האוכלוסייה באזור, החינוך, פארקים, אתרים ומרכזי קניות.

 

מהו התקציב המקסימלי שלכם? קל מאד להתפתות בעולם הנדל"ן. כאשר מציגים בפניכם דירות ווילות יוצאות דופן ומושקעות במיוחד, קל מאד להתפשר בנוגע ל"פתיחת הארנק" ולהחליט מיד כי אתם מעוניינים להשקיע סכום גדול יותר (במיוחד במידה ומדובר בבני זוג שרוכשים דירה או וילה לצורך מגורים ובעיקר אם מדובר ברכישה הראשונה שלהם). לכן, לפני שאתם מתפתים לצפות בנכסים יוקרתיים במיוחד, הגדירו את התקציב המקסימלי שלכם, מומלץ להיעזר ביועץ פיננסי ולבחון את המצב הכלכלי שלכם ורק לאחר מכן להתפנות להצגה של דירות/וילות או נכסים אחרים.

 

האזורים הרלוונטיים אליכם? סעיף זה נוגע בעיקר לאנשים המעוניינים לרכוש דירה או בית לצורך מגורים. קיימים שיקולים שונים על פי הם ניתן לבחור את אזור המגורים כגון קרבה למוסדות חינוך, בילוי ועסקים נוספים. בנוסף, בחנו תמיד את האזורים הנוחים לכם מבחינת התחבורה כדי שתוכלו להגיע לעבודה בצורה נוחה במיוחד. מומלץ לבחון את דרכי התחבורה ואת דרכי התחבורה הציבורית שעשויים לשמש אתכם לאורך השנים בנסיעותיכם.

 

לאחר שעניתם על כלל השאלות האלו, תוכלו ליצור קשר עם אחת מחברות התיווך ולהתחיל לראות את הנכסים הרלוונטיים אליכם.

עיצוב ללא שם (3)_edited.jpg
Asset 2.png

שלבים בקניית נכס/דירה ווילה

שלב בחינת ההשקעה: בין אם בחרתם בנכס לצורך מגורים ובעיקר אם ברצונכם לבחון נכסים שונים להשקעה, התשואה בישרא באזורים השונים בתחום הנדל"ן משתנה ממקום למקום ולכן, בקניית הדירה עליכם לבחון גם את נושא ההשקעה שלכם.

על מנת לא להיקלע לקשיים כלכליים שונים עליכם לבחון היטב את התקציב שלכם ולבדוק שאכן תוכלו לעמוד בתשלומים השונים אשר ישולמו למוכר הנכס. בתהליך הרכישה, עליכם לבחון את נושא ההשקעה בשביל להבטיח כי זכויותיכם כרוכשי הדירה ושמירה על ערך הכסף ישמר. לכן, הקפידו לעבור על השלבים הבאים מבחינת ההשקעה
- בדקו את מסר הערבות הבנקאית להבטחת כל הכספים אשר ישולמו למוכר הדירה גם במידה ומדובר בסכום נמוך.
- בדקו שאכן ביטחתם את עצמכם מבחינת חברות הביטוח ושאכן מוכר הדירה ביטח את עצמו בחברת ביטוח. בדקו היטב את סוג חברת הביטוח ושימו לב שחברת הביטוח היא חברה מוכרת לטובת רוכשי הדירות אשר מבטיחה את החזרת כל הכספים אשר שולמו על חשבון הדירה.
- בדקו שמוכר הדירה שיעבד את הדירה או חלק יחסי מהקרקע עליה נבנית הדירה על מנת להבטיח את החזרת הכספים.
- בדקו את נושא הרישום בנוגע לדירה או חלק יחסי מהקרקע. בדקו היטב שלא נרשמו עליה שעבוד, עיקול או זכות של צד שלישי אשר יש לו עדיפות על פניכם.
- בדקו שהמוכר העביר על שם הקונה את הבעלות או הזכות בדירה.

כאשר אתם רוכשים דירה להשקעה נהוג להגן על עצמכם באמצעות ערבות בנקאית או באמצעות פוליסת ביטוח. עליכם לבחון את הנושאים הללו לפני תהליך החתימה של החוזה כך שהערבות תהיה חד משמעית ותבטיח את זכויותיכם כרוכשים ותשמור על ערכו של הכסף.

בתהליך הנ"ל רצוי להתלוות על ידי עורך דין מומחה בתחום שלרוב גובים שכר טרחה שנע בין 0.5% ל1% מערכה של הדירה. בדקו היטב שעורך הדין אשר אתם מעסיקים מתמחה בתחום הנדל"ן ובעל נסיון והמלצות בתחום.

תשלומים בעבור הדירה או הנכס שאתם רוכשים.
מעטים נוהגים לשלם "במכה אחת" כאשר הם רוכשים נכס, במיוחד כאשר מדובר בנכסים יוקרתיים או בזוגות צעירים. מרבית האנשים לוקחים משכנתא לרכישת הנכס. בשלב זה עליכם לבחון את המקורות הכספיים ולבדוק היטב את גובה המשכנתא ותנאי ההחזר.

בהסכם לגבי התשלומים שישולמו עבור הדירה החוק מציין גובה כל תשלום ומועד של כל תשלום לפי שלבי התקדמות הבנייה. כאשר כ-40% ממחיר הנכס שאתם רוכשים ישולמו רק בעת גמר התקרה של קומת העמודים או הרצפה של הקומה הראשונה (במידה ומדובר בנכס שנמצא בהליכי בניה). לרוב, 5-10% ממחיר הדירה ישולמו רק כאשר "מועבר המפתח" לרוכשים ועם כניסתם.

לאורך כל תהליך העברת התשלומים השונים שמרו את הקבלות השונות. יש לשמור קבלה על כל תשלום למקרה הצורך שתוכלו להגיש תביעה או להיעזר בעת בוררות במקרה שיש תקלה. לפני שאתם ממהרים לחתום על החוזה בדקו כי תנאי המשכנתא מאפשרים לכם את גובה התשלומים ותדירותם.

המיסים בעבור הנכס שאתם רוכשים.
כחלק מתהליך רכישת הדירה או הנכס, עליכם לשלם מיסי רכישה אשר מוטלים על כל רוכשי הדירות לצורך המגורים. בשלב זה מומלץ להתייעץ עם עורך דין בתחום הנדל"ן או יועצי מס ולברר לגבי מסלולי המיסוי השונים.

 

איך לקנות נכס בדרך הנוחה ביותר?

 

אמנם רשת האינטרנט פותחת בפנינו הזדמנויות שונות למציאת דירת חלומותינו או הנכס האידיאלי להשקעה, אך קיימים יתרונות מהותיים בשירותיה של חברת תיווך:

 

חסכון משמעותי במיוחד בזמן:
כאשר אתם נעזרים בשירותיה של חברת תיווך מוכרת המציעה מגוון רחב של נכסים למכירה, אתם עשויים לחסוך שעות מדי יום בחיפושי הנכסים השונים. בנוסף, כל הנוגע סביב ארגון הפגישות, לוחות הזמנים והבירוקרטיה שבתהליך היא עבודתו של המתווך. על פי בדיקות שנערכו, תהליך התיווך חוסך יותר ממחצית מהזמן.

חסכון בכסף בתהליך תיווך דירות:
תהליך התיווך אמנם כרוך בעמלה למתווך, אך למעשה, חוסך לרוכשים עלויות רבות ועשוי להפוך את תהליך הרכישה לנוח יותר, פשוט יותר ומהיר יותר.  המתווך, מלווה למעשה את הרוכשים בתהליך המשא ומתן מול הצד השני ומעניק להם מעטפת של שירותים מקצועיים שבאמצעותם יכולים הרוכשים להבטיח רכישה בטוחה.

מציאות":
כאשר אתם נעזרים בשירותיו של מתווך אתם למעשה חשופים לנכסים הטובים ביותר. חברות התיווך עובדות בשיתוף פעולה עם מגוון בעלי נכסים שמעוניינים למכור את נכסיהם ובתהליך התיווך אתם חשופים ליותר "מציאות" ועסקאות כדאיות. מטרתו של מתווך היא למצוא עבורכם עסקאות אידיאליות ומשתלמות, לסנן את העסקאות אשר אינן משתלמות, לבחון את הפרמטרים השונים לבחינת העסקאות השונות ולמצוא עבורכם את הנכסים הטובים ביותר.

ניהול עסקים כרגיל":
תהליך רכישת דירה כרוך בהרבה מאד "כאבי ראש" וניהול משא ומתן עם גורמים מקצועיים והצד שמוכר את הנכס. במיוחד כאשר אתם עומדים להוציא הוצאה כספית גדולה במיוחד, אתם מעוניינים להמשיך להכניס משכורת כרגיל ולא "להפסיד" מכל תהליך רכישת הדירה. למעשה, ברגע שאתם נעזרים במתווכים מקצועיים אתם משאירים עבורם את "העבודה השחורה" והם מאפשרים לכם להתנהל ביום יום כרגיל.

תיווך בתהליך רכישת נכסי יוקרה

 

כשמדובר בנכסי יוקרה, מומלץ במיוחד להיעזר בשירותיו של מתווך מקצועי מחברה מוכרת הפועלת בתחום מזה שנים על מנת למצוא את העסקאות הכדאיות ביותר. במיוחד כאשר מדובר בעסקאות גבוהות, הסיכון והאפשרות להפסיד מהתהליך הוא גבוה במיוחד, שירותיו של מתווך מקצועי עשויים לצמצם את הסיכון הכרוך במציאת הנכס. בנוסף, קשה למצוא "מציאות" כאשר מדובר בנכסים יקרים ועליכם להיעזר בחברה מקצועית שתוכל להציג עבורכם את ההזדמנויות העסקיות וההזדמנויות לרכישת נכסים יוקרתיים משתלמים במיוחד.

 

חברת אילתם נכסים נוסדה בשנת 1987 במטרה לספק שירותי תיווך חדשניים ומקצועיים. החברה מסייעת מדי שנה למאות לקוחות למצוא את נכסי היוקרה המשתלמים והאידיאליים ביותר עבורם תוך מתן דגש לרצונות ולאפיון של הלקוחות והגדרת התקציב הנדרש על ידי הלקוח. החברה עובדת מול לקוחות רבים בארץ ובחו"ל ומספקת שירותים מקצועיים ומתווכים מנוסים במיוחד שמסייעים לרוכשים בתהליך, לזרז עבורם את תהליך הרכישה ולמצוא את העסקאות המשתלמות ביותר.

 

כחלק מתהליך התיווך של חברת אילתם נכסים, יזכה הלקוח בליווי בתהליכי המכירה, הרכישה וההשכרה של הנכסים היוקרתיים.

החברה מעניקה את שירותיה ומציעה מגוון רחב של דירות באזורים שונים, וביניהם: הרצליה פיתוח, תל אביב, רשפון, ארסוף וכפר שמריהו ואזורים נוספים ברחבי הארץ. בנוסף החברה מתמחה בתיווך נכסים מסחריים שונים באזור תל אביב ואזור רמת גן.

 

אתם מוזמנים לגלוש באתר האינטרנט שלנו ולקרוא את מגוון המאמרים המקצועיים וליצור אתנו קשר על מנת לקבל שירות מקצועי מנציגי המכירות שלנו שעומדים לפניכם. מגוון רחב של נכסים והתאמה מדויקת ללקוח תוך שירות מקצועי ברמה גבוה, הובילו את החברה להצלחות ולליווי של מאות לקוחות מרוצים לאורך השנים.

לבירור וקביעת פגישת יעוץ

bottom of page